Martin Koukal a Honza Trávníček zvítězili na 12-ti hodinovce v Liberci

Mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal a horolezec Honza Trávníček vytvořili silnou dvojici a extrémně náročný závod odjezdili na kolech SCOTT. Během závodu vyzkoušeli 27,5", 29", hardtaily i fully. Jak se jim jezdilo?

Oba sportovci měli na náročný závod dvojic připravena různá kola, Martin Koukal preferuje hardtail a jezdil na Scale 910 a novém Scale 740. Honza začal závod na fullu Spark 910, ale poté přesedlal na 27,5", Scale 740.

Na náročnou a bahnitou trať s okruhem cca 10 kilometrů se jako první postavil Martin Koukal a s Honzou se nejdříve střídali po 2 kolech, ale nakonec zvolili taktiku, při které se střídali po jednom kole. Krize se jim nevyhnula, ale jejich vítězství bylo jednoznačné - 226 kilometrů a vítězství o jedno kolo!

 Klukům k prvnímu místu gratulujeme a přinášíme vám jejich dojmy ze závodu a z testovaných modelů.

 Honza Trávníček vypráví: 
„Zamiloval jsem se. Už zase... Tentokrát to není dívka, nýbrž kolo. Měl jsem totiž možnost při tomto závodě v Liberci najezdit desítky kilometrů na dvou různých kolech SCOTT. Byl jsem více než nadšený a vybral jsem si kolo pro život. Bude to karbonový Spark na 27,5" kolech. Technicky hodně těžký a bahnitý závod jsem totiž odjezdil na lehounkém karbonovém 29" Sparku 910. Musím přiznat, že jsem špatný technik, ale toto kolo toho ve sjezdech spoustu odpustí. Naprosto fantastický je systém současného ovládání vidlice a tlumiče Twinlock. Pak jsem ovšem sedl na na 27,5" palcový Scale. A byl jsem ještě nadšenější. Jednak na něm dobře vypadám (přeci jenom jsem maličký s krátkýma nohama a 29" je na mě trošku větší) a taky to kolo mnohem dynamičtěji jede. Daleko snadněji ho dostanete do "otáček".

 Martin Koukal doplňuje:
„Z našeho vítězství jsem byl dost překvapenej, protože takový ambice jsem neměl, a to mi sebevědomí nikdy nechybělo. Naopak Honza to čekal. Závod sem přežil bez vážnější krize, pokud nepočítám chvilkovej náběh na křeče a lehký mžitky před očima. Jezdil jsem na 27,5" kole Scale 740 a tohle kolo mě opravdu bavilo. Jede jako 29", ale je živější, hlavně na přechodech do kopců ho člověk rozjede s menším úsilím a z kopce je hravější… 29" je tank a 27,5" je BVPčko (pozn. bojové vozidlo pěchoty). Teď je úterý... Skoro celou neděli jsem prospal a ještě teď mě tak bolí ruce, že sotva udržím lžíci J“.