Elektrokola - vše, co o nich potřebujete vědět

jak vybrat to správné elektrokolo, které vám umožní jízdu bez jakýchkoliv omezení.


Už dávno neplatí, že elektrokola jsou pro lenochy. Správný e-bike umocní váš cyklistický zážitek, bezpečně vás dopraví do práce nebo sveze na místa, kam byste si sami netroufli. Ty od Scott patří k naprosté špičce, mrkněte sami.

JAK VYBRAT ELEKTROKOLO?

Výběr nejvíc závisí na tom, kde budete s kolem jezdit. Zvolíte spíš pohodlné kolo do města nebo chcete zdolávat náročné traily a potřebujete celoodpružený rám? U Scott si vyberete bike do všech podmínek, pojďme si jednotlivé typy projít.

TRAILOVÁ E-KOLA

Trailová elektrokola si poradí s každým terénem. S jistotou na nich projedete i složitý singltrek. Celoodpružená konstrukce umožňuje kolu lépe kopírovat terén, takže vždy vládnete situaci. Spoustu zábavy si s nimi užijete v horských bikeparcích, nezaleknou se sjezdu ani prudkých stoupání.

Zástupci trailových e-kol

Scott Genius eRIDE – S tímhle strojem vyletíte každý kopec. Baterka s kapacitou 500 WH vás popožene na vzdálenost až 100 km. Zdvih 150 mm odpruží i velké nerovnosti a s Twinloc systémem si vždy zvolíte optimální geometrii pro technický sjezd nebo stoupání.

e-Ride


CROSS-COUNTRY E-KOLA

E-biky spadající do cross-country vás svezou cestou necestou. Stejně jako trailová kola mají celoodpružený alu rám s o něco nižším zdvihem. Stále jsou ale zabijáky těžkých terénů a vydat se s nimi můžete v podstatě kamkoliv. Elektromotor vám ulehčí šlapání až do rychlosti 25 km/h.

Zástupci cross-country e-kol

Scott Spark eRIDE – Spark zažehne jiskru i ve vás. Stačí šlápnout a motor Shimano Steps E8000 znásobí vaši sílu. Na vrcholu stoupání tak budete raz, dva. Celá pohonná jednotka je skvěle integrovaná do rámu kola a poskytuje ochranu baterii v náročných podmínkách. Zdvih je pohodlných 130/120 mm.

E-KOLA SPORT

Nebaví vás stále stejná trasa? Elektrokola vás dovezou dál, takže objevíte úplně nové cíle svých výletů. Kola v této kategorii mají pohodovou geometrii a skvěle se hodí pro rodinné vyjížďky. Hardtail konstrukce s pevným rámem snižuje hmotnost e-biku pro ještě snazší ovladatelnost.

Zástupci e-kol sport

Scott Aspect eRIDE – V jeho sedle se budete cítit skvěle na zpevněných cestách i v těžším terénu. Baterka elektrokol se standardně nabíjí 5 hodin, takže když vyrážíte na vícedenní jízdu, přes noc vždy stihne doplnit šťávu. Přední vidlice má zdvih 120 milimetrů a z řídítek ji kdykoliv zamknete.

MĚSTSKÁ E-KOLA

Městská e-kola vás rychle a pohodlně dopraví z bodu A do bodu B. Proč brát auto, když můžete ucpanými ulicemi rychleji prokličkovat na elektrokole? Navíc ušetříte přírodu.

Zástupci městských e-kol

Scott Sub eRIDE a Silence eRIDE – Ať spěcháte za prací nebo za zábavou, kola do městského provozu vás svezou. Silence eRIDE se vyznačuje velice tichým pohonem a řada Sub se hodí na každodenní dojíždění.

CITY e-bike

TREKINGOVÁ E-KOLA

Trekingová e-kola předčí ostatní svou univerzálností. Jako doma se cítí na cyklostezkách, asfaltu, šotolině i zpevněných lesních cestách. Přední vidlice jsou odpružené s různým zdvihem podle konkrétního modelu. Díky výkonné baterii a úspornému motoru na nich zdoláte až 100 kilometrů.

Zástupci trekingových e-kol

Scott Sub Cross eRIDE a Axis eRIDE – Ideální stroje na zpevněné cesty. Jejich geometrie je spíše pohodlná než sportovní, takže na elektrokole může dlouhé hodiny jezdit i začátečník. Trekingová elektrokola si oblíbí i senioři, kteří díky podpoře motoru nebudou muset zkracovat své cesty.

VŠECHNY TYPY E-KOL MÁME I PRO DÁMY

Kola do hor, na traily i do města máme také ve verzích pro dámy. Modely z řady Contessa určené něžnému pohlaví se vyznačují upravenou geometrií a rámem. Kromě toho jsou osazeny jinak tvarovaným sedlem, přizpůsobenými řídítky, gripy a dalšími detaily. Velký důraz také klademe na design.

Už víte, jaké elektrokolo si pořídíte? Tak se stavte u prodejců Scott, kde vám s výběrem správné velikosti i všeho ostatního poradí.

e-Ride

21.2.2018