SCOTT na MS v NOVÉM MĚSTĚ - 2 TITULY V JEDNOM DNI

Jako nejlepší den si budou členové týmu SCOTT - ODLO pamatovat Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, kde Nino Schurter i Jenny Rissveds dosáhly titulu mistra světa ve svých kategoriích.

Tento šampionát byl zároveň jeden z nejlepších v historii - více než 20 000 nadšených fanoušků vidělo závodit Jenny Rissveds, bojovat o titul Jaroslava Kulhavého, Nino Schurtra a Juliena Absolona v napínavých závodech až do posledního okamžiku. To je jistě den, který si všichni budou dlouho pamatovat. Každý ze závodníků chtěl vyhrát titul 6 týdný před Olympijskými hrami.

Napínavý závod od začátku do konce se odehrával mezi olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým, Nino Schirtrem, Julienem Absolonem a Ondřejem Cinkem. Nino Schurter na novém kole SCOTT SPARK RC 900 World Cup správně odhadl moment k útoku a senzačně ujel ostatním jezdcům. Absolon a Kulhavý bojovali o stříbro, tuto bitvu vyhrál Kulhavý. Za Absolonem na 3. místě se umístil Cink (4.), Tempier (5.), Stirnemann (6.)

S 5. titulem Mistra světa se Nino Schurter blíží nejúspěšnějšímu závodníkovi Julienu Absolonovi!

Staronový Mistr světa si pochvaloval závod i nové kolo, které mu pomohlo k vítězství: "Cítil jsem se plný síly a zároveň velmi pohodlně na novém kole. Teď není čas na odpočinek, čeká mě World Cup v Lenzerheide a v srpnu Olympijské hry. Ale je to skvělý pocit - toto vítězství mě posunulo vpřed!"

Naše druhé želízko v ohni - Jenny Rissveds - nastupovala do závodu jako jasná favoritka. Ale jak se již poučila v minulých letech, nic nemusí být podle plánu. Tentokrát měla na nejlehčím celoodpruženém kole na světě závod pod kontolou celou dobu. A v druhé polovině bylo jasné, že si jede pro vítězství.

"To je sen proměněný ve skutečnost! Minulý měsíc nebyl jednoduchý kvůli léčbě mého zranění z Albstatu.Jsem skutečně šťastná - znamená pro mě moc být Mistrem světa." říká s úsměvem.

5.7.2016