60 let značky SCOTT

Před 60 lety jsme začali novým pojetím lyžařských holí. Na mnoho desetiletí jsme tak odstartovali úspěšnou cestu ve jménu inovace, technologie a designu.

NO SHORTCUTS

Již 60 let pracujeme naplno. K vývoji produktů, závodům, výstupům i sjezdům a všemu mezi tím přistupujeme zásadně nekompromisně, v duchu našeho hesla NO SHORTCUTS. Celých 60 let vkládáme do každého kroku, šlápnutí do pedálu a oblouku naprosté zaujetí. Po 60 letech jsme si jistí, že se nedočkavě těšíme na dalších 60...

1958: REVOLUČNÍ POJETÍ LYŽAŘSKÝCH HOLÍ: VZNIK ZNAČKY SCOTT

Ed Scott, talentovaný konstruktér a závodník na lyžích ze Sun Valley v Idahu, způsobil svými technickými inovacemi doslova převrat v lyžování. Scottův vynález první kónické hliníkové hole okamžitě nahradil v té době používaný bambus a ocel. Moderní produkt odstartoval fungování nové značky SCOTT, která prostřednictvím Eda Scotta zaujala stěžejní pozici v oblasti lyžařského průmyslu. Jeho původní představa o technické inovaci se stala základním kamenem filozofie, s níž se společnost stávala viditelnější a expandovala na nové trhy.

1970: VSTUP DO SVĚTA MOTOKROSU

V roce 1970 se SCOTT objevil na motokrosové scéně s vůbec prvními speciálními motokrosovými brýlemi. Později představil motokrosovou obuv, gripy a další doplňky.

1989: PRVNÍ AERO ŘIDÍTKA

Rok 1989 se do vývoje SCOTT zapsal nejzásadnější produktovou inovací v historii cyklistiky - novým designem aerodynamickými řidítky. Autorem tvaru byl Charley French, ale strategicky jimi téhož roku vybavil své kolo Američan Greg Lemond na Tour de France a zvítězil.

1991: TLUMENÍ UNISHOCK

V roce 1991 se společnost pustila do výroby tlumení Unishock pro horská kola.

1995: ENDORPHIN - PRVNÍ KARBONOVÉ HORSKÉ KOLO

SCOTT představil svůj první karbonový bike. Zásluhou mnoha vítězství ve světovém poháru i na Olympijských hrách a značného ohlasu v médiích se kolo s názvem Endorphin stalo skutečnou legendou.

1997: SVRCHNÍ TECHNICKÉ OBLEČENÍ A LYŽE

Dalším významným datem byl rok 1997, kdy byla představena řada zimního technického svrchního oblečení. Rok na to už se vyráběly lyže.

2003: PŘÍCHOD GENIA: ZCELA JINÉ HORSKÉ KOLO

V témže roce předvedl SCOTT model Genius, novou koncepci celoodpruženého kola s tlumičem nastavitelným do tří různých režimů (lock-out, all-travel a traction). Krátce na to zaplnil stránky časopisů. Úspěch kola Genius byl korunován vítězstvím Thomase Frischknechta na MS v maratonu horských kol.

2004: SCOTT ZÍSKAL VÍTĚZNÉ OCENĚNÍ EUROPEAN SKI AWARD S HELMOU BIOMEX

Vznikla ve spolupráci se společností Biomex Protection a její zásluhou se bezpečnost týkající se ochrany hlavy při zimních sportech posunula výrazně výš. Helma Biomex obsahovala tzv. Dual Band Roll Cage (speciální technologii ve 4 nárazových zónách), která pocitově snížila hmotnost helmy a přispěla k jejímu pohodlnějšímu nošení.

2006: KOLEKCE BĚŽECKÉ OBUVI

Společnost smluvně dojednala spolupráci s vědeckovýzkumnou laboratoří v Portlandu (Oregon), aby mohla vytvořit ucelenou řadu dámské i pánské vysoce výkonnostní běžecké obuvi.

2007: PŘEDSTAVENÍ RÁMU ADDICT

Nový Addict, coby nejlehčí silniční rám všech dob, se pyšnil pouhými 790 gramy vč. integrované sedlovky (165 g). V kombinaci s novou užší karbonovou vidlicí zpracovanou technologií IMP™, o hmotnosti jen 330 g, vážilo nové kolo Addict neuvěřitelných 5,9 kg.

2009: NOVÉ KARBONOVÉ LYŽE CRUSAIR

Nové lyže Crusair se rychle staly standardem na poli freeridu, za kterým bylo nutné vyšplhat po svých. Kombinace karbonové konstrukce a sendvičového dřevěného jádra se vzduchovými kanálky vytvořila mimořádně lehké, stabilní a rychle reagující lyže.

2010: NOVÁ TECHNOLOGIE TWIN LOC K OVLÁDÁNÍ TLUMENÍ

Zcela nová páčka ovládání Twin Loc umožňuje jezdci při výběru požadovaného zdvihu, či jeho úplného uzamčení, ponechat obě ruce na řidítkách. Cyklista může přepínat mezi plným zdvihem, režimem Traction a režimem kompletního uzamčení vidlice i tlumiče Equalizer 2 TC.

2011: SCOTT UVÁDÍ ŘADU ELEKTROKOL

V úzké spolupráci s významným výrobcem elektroniky Bosch si SCOTT, jako první společnost vůbec, mohla dovolit nabídnout stylový, snadno ovladatelný systém elektrokol.

2012: SCOTT ZAHÁJIL S 27,5"

SCOTT jako první zrealizoval úspěšné řady kol s rozměrem kol 27,5" u modelů Scale 700 a Genius 700. Mistr světa Nino Schurter pokořil závodní tratě na svém Scalu 700 RC.

2013: NOVÁ VŠESTRANNOST DÍKY BRÝLÍM LCG

SCOTT přichází s novým systémem výměny zorníku. Jako jednoduše ovladatelný a spolehlivý získal několik vítězných ocenění Mechanický jezdec na boční straně brýlí umožní vycvaknout zorník z rámu, jeho výměna je tak snadná, bez nutnosti dotýkat se jeho povrchu nebo sundávat na výměnu zorníku rukavice.

2014: NOVÁ PRODUKTOVÁ ŘADA ITD PROTEC

V úzké spolupráci se značkou schoeller® vyvinul SCOTT technologii ITD ProTec, aby mohl na trh uvést produkty s výrazně vyšší odolností proti oděru, než jakou nabízejí běžné materiály. Jedinečná směs karbonových vláken a keramického potisku vede k velmi vysoké pevnosti a odolnosti, a tedy k vyšší ochraně při případném pádu na asfalt, a to i ve vysoké rychlosti.

2016: OLYMPIJŠTÍ A SVĚTOVÍ ŠAMPIÓNI

Olympijským zlatem a vítězstvími na Mistrovství světa v XCO ve svých kategoriích se Nino Schurter a Jenny Rissvedsová, oba z týmu SCOTT-Odlo MTB Racings, významně zapsali nejen ve světě horské cyklistiky, ale zároveň tento rok klasifikovali jako nejúspěšnější v historii značky SCOTT.

2017: NEJLEHČÍ AERO SILNIČNÍ KOLO S DISKOVÝMI BRZDAMI

Na trh byl uveden FOIL DISC jako nejlehčí aero silniční kolo s diskovými brzdami. Kombinaci nízké hmotnosti, aerodynamických vlastností, průhybu a kontroly nad kolem se žádné jiné dostupné kolo nevyrovná.

2017: NINO SCHURTER A JEHO DOKONALÁ SEZÓNA

S největší výzvou své kariéry se vypořádal na výbornou - na olympijských hrách v Riu v roce 2016 získal zlato. V roce 2017 zašel ještě dál a vyhrál vše, co se v disciplíně cross-country dalo. Každý závod světového poháru, legendární Cape Epic i mistrovství světa.

2017: RADIÁLNÍ TRAKCE - BĚŽECKÁ OBUV - SUPERTRAC RC

S podporou našich předních běžců vznikl model Supertrac RC s unikátním vzorkem podrážky - zrodila se RADIÁLNÍ TRAKCE. Tento inovativní prvek umožnil horské běžecké obuvi získat 360⁰ trakci na nejtechničtějších terénech.

2017: ZBRUSU NOVÝ GENIUS A E-GENIUS

S hmotností pouhých 2 249 g byl GENIUS představen jako nejlehčí rám ve své kategorii (vč. tlumiče a příslušenství). V oblasti lehkých spolehlivých trailových kol nepřestává SCOTT udávat tón. E-Genius je novým milníkem v oblasti elektrokol. Zásluhou vyspělých technologií posouvá SCOTT hranice možností integrace elektropohonu, modernizuje design a zdokonaluje ovládání.

5.3.2018